niedziela, 2 marca 2014

Lublin - ogłoszenia parafialne 2.III.2014

Sława Isusu Chrystu!


1) Rozpoczynamy Wielki Post. W poniedziałek 3 bm. (pierwszy dzień Postu) obowiązuje post jakościowy od pokarmów mięsnych i nabiału.

2) Porządek celebracji na najbliższy tydzień przedstawia się następująco:


5.III.2014 (środa) 18.00 Liturgia Uprzednio Poświęconych Darów

8.III.2014 (sobota) Nieszpory

9.III.2014 (niedziela) Boska Liturgia św. Bazylego Wielkiego


3) Z uwagi na prowadzone obecnie roboty ziemne w okolicy furtki prowadzącej do cerkwi, skutkujące m.in. przesunięciem przystanków komunikacji miejskiej oraz przejścia dla pieszych w stronę Warszawy, doradzamy (zwłaszcza osobom przychodzącym do cerkwi pieszo) nieco wcześniejsze niż dotąd wybieranie się w drogę do naszej świątyni. Okres niewygód powiązanych z pracami na tym fragmencie al. Warszawskiej ma trwać ok. 2 miesięcy - tj. do końca kwietnia br.

4) Poniżej publikujemy apel biskupów UKGK w Polsce z 1 bm., związany z obecną sytuacją w Ukrainie:

 
Peremyszl – Wrocław, dnia 1 bereznia 2014 r.

Wseswitliszym, Wseczesnym i Wysokoprepodobnym Otciam, Prepodobnym Monacham i Monachyniam ta wsim wirnym Ukrajinśkoji Hreko-Katołyćkoji Cerkwy u Polszczi

Sława Isusu Chrystu! Dorohi Braty i Sestry!

Nedawno, bo szczojno 18 lutoho, u zwjazku z duże naprużenoju sytuacijeju u Kyjewi my zwertałyś do wsich Was z czerhowym zakłykom do mołytwy w namirenni Ukrajiny. Wsi my widdychnuły z pilhoju, koły na wułyci Kyjewa ta inszych mist Ukrajiny powernuw spokij ta myr. I koły wże wydawałoś szczo wreszti mynuła napruha, trywożni podiji w Ukrajini znowa powertajut´sia i to z nesamowytoju syłoju ta szwydkistiu. Cym razom wjażut´sia wony z riszenniam Rosijśkoji Dumy daty zhodu jichniomu prezydentu na wijśkowu ahresiju w Ukrajini. Rozumijemo, szczo może ce dowesty do widkrytoji wijny, jaka ne koneczno musyt´ obmeżuwatyś łysze do kordoniw Ukrajiny. Wsi my, z wełykym pereżywanniam, slidymo wse te szczo dijet´sia w Ukrajini, osobływo w Krymu ta w inszych mistach piwdenno-schidnoji Ukrajiny. Ne tratymo nadiji na te, szczo uspiszno budut´ wykorystani wsi zasoby dla myrnoho wrehuluwannia konfliktu. Wirymo, szczo tym jaki pidnimajut´ riszennia w sprawi ewentualnoji wijny z Ukrajinoju wystarczyt´ mudrosti szczob ne wtiahaty Ukrajinu, Rosiju ta Jewropu u zbrojnyj konflikt, jakyj bez sumniwu prynese bahato horia ta smerti ne tilky w Ukrajini. Zwertajemoś do wsich wirnych naszoji Cerkwy u Polszczi z zakłykom do usylnoji mołytwy za myr w Ukrajini, widsunennia zahrozy wijny ta krowoprołyttia ta za cilisnist´ ukrajinśkych zemel. Prosim u Hospoda mudrosti ta strachu Bożoho dla wsich tych, jaki but´ pryjmaty riszennia pro myr abo wijnu, szczob wony pamjatały szczo berut´ na sebe widpowidalnist´ pered Bohom i lud´my za krywdy ta żertwy zbrojnoho konfliktu. Zwertajemoś z zakłykom do naszych swiaszczenykiw dodawaty u potrijnij jekteniji mołytowne wizwannia: Szcze mołymoś za myr w Ukrajini, za widsunennia zahrozy wijny i krowoprołyttia, za zbereżennia jednosti i sobornosti ukrajinśkoji derżawy ta za pojednannia narodu Ukrajiny. Wełykyj pist, jakyj rozpoczynajemo w ponediłok, nechaj bude dla kożnoho z nas nahodoju żertwuwaty w namirenni myru w Ukrajini swoji mołytwy, ta wsi postni umertwłennia.

+ Błahosłowennia Hospodnie na Was!

Archyjepyskop Iwan (Martyniak) Mytropołyt Peremyśko-Warszawśkyj

Władyka Wołodymyr (Juszczak) Jepyskop Wrocławśko-Gdanśkyj

Władyka Jewhen (Popowycz) Jepyskop – pomicznyk Peremyśko-Warszawśkoji Archijeparchiji

Oryginalna wersja (alfabetem ukraińskim) na stronie cerkiew.nazwa.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz