niedziela, 8 czerwca 2014

Lublin - ogłoszenia parafialne 8.VI.2014

Sława Isusu Chrystu!


1) Jutro, tj. w poniedziałek 9.VI.2014, przypada II dzień Zielonych Świąt - poniedziałek Ducha Św. Boska Liturgia św. Jana Chryzostoma celebrowana będzie w cerkwi lubelskiej o 18.00.

W niedzielę 15 bm. Boska Liturgia o 10.00.


2) W bieżącym tygodniu na zasadzie tzw. zahalnyci spożywać możemy pokarmy mięsne każdego dnia, także w piątek.

3) W niedzielę 15 bm. odbędzie się wernisaż wystawy ikon p. D. Mowczana ze Lwowa (po Liturgii, przy cerkwi), a potem piknik integracyjny dla parafian przy plebanii, związany z urodzinami Ks. Proboszcza i zakończeniem roku katechetycznego. Dobrowolne wpłaty na organizację ww. przedsięwzięć z ramienia Rady Parafialnej zbiera p. Katarzyna Darwaj-Dropko.

4) We czwartek 19 bm. odbędzie się wspólny z parafianami cerkwi warszawskiej przy ul. Miodowej 16 wyjazd do Chełma. W programie - Boska Liturgia w cerkwi lubelskiej (9.00), potem wyjazd do Chełma i zwiedzanie zabytków (m. in. zespół katedralny, cerkiew św. Mikołaja, podziemia kredowe, po drodze wieża w Stołpiu), po powrocie do Lublina piknik integracyjny.

Zapisy chętnych z Lublina przyjmuje do środy 11 bm. włącznie p. Roman Maciuk (maciuk.roman@gmail.com, tel. 787-961-240). Przewidywany koszt wyjazdu (bez wyżywienia i biletów) - 20 zł.

5) Parafia św. Nikity w Kostomłotach zaprasza na doroczną pielgrzymkę do Pratulina i obchody ku czci Męczenników Podlaskich (20-22 bm.).

6) W dniu dzisiejszym zebrano:

a) na tacę i do skrzynki świeczkowej 192 zł. 14 gr. (kwota powyższa, pomniejszona o 2 zł. 14 gr. na poczet opłaty za przekaz, zostanie w dniu jutrzejszym wpłacona na subkonto Rady Parafialnej);

b) na pomoc osobom, które ucierpiały wskutek ostatniej wielkiej powodzi na Bałkanach, szczególnie w Bośni i Hercegowinie - 430 zł. 10 gr. Suma ta w całości zostanie przesłana jutro na konto Caritas naszej eparchii.

7) W przyszłą niedzielę (15 bm.) taca przeznaczona będzie na Fundusze UKGK - Beatyfikacyjny i Synodalny, zgodnie z par. 14 pkt 5 Statutu Parafialnych Rad ds. Ekonomicznych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz