sobota, 29 czerwca 2013

Kostomłoty zapraszają na warsztaty ikonograficzne 22-28.VII.2013

WARSZTATY IKONOGRAFICZNE

Zapraszamy na WARSZTATY IKONOGRAFICZNE organizowane w naszej parafii.
Warsztaty poświęcone będą  zgłębianiu sztuki pisania ikony, jej historii i miejsca w życiu Kościoła, szczególnie na Podlasiu.
Zapraszamy przede wszystkim ludzi, którzy chcieliby zapoznać się z pracą ikonografa od podstaw. Znaczna część warsztatów zostanie przeznaczona na czynności  początkowe – przygotowanie deski, rysunek ikonograficzny, proporcje ikony, dobór pigmentów i sposób ich nakładania.
Warsztaty zostaną przeprowadzone w małej, kilkuosobowej grupie, a ich tematem przewodnim będzie pisanie ikony Matki Boskiej.  Prowadząca – Małgorzata Waszkiewicz – bardzo chciałaby, żeby zaangażowanie uczestników pozwoliło im na wyjazd z Kostomłotów z gotową, własnoręcznie napisaną ikoną.
Termin warsztatów: 22-28 lipca. Rozpoczynamy wspólnym uczestnictwem w Świętej Liturgii w cerkwi w Kostomłotach (najprawdopodobniej o godz. 11.00).
Ze względu na krótki czas trwania warsztatów zajęcia będą bardzo intensywne. Materiały udostępnia organizator. Zakwaterowanie w drewnianym domku w pokojach 2 i 3-osobowych z dostępem do kuchni. Wyżywienie we własnym zakresie. Możliwość zakwaterowania w innych miejscach i dojazdu na zajęcia. Koszt warsztatów z zakwaterowaniem i materiałami do napisania ikony – 800zł
Zapisy do 15 lipca. W przypadku zgłoszenia się mniej niż 3 osób warsztaty nie odbędą się.
Zgłoszenia prosimy przysyłać na adres prowadzącej warsztaty Małgorzaty Waszkiewicz – gosion@o2.pl
Zgłoszenie powinno zawierać  imię i nazwisko,  adres oraz NIP uczestnika potrzebne do wystawienia rachunku. W przypadku niepełnoletnich potrzebne będzie również upoważnienie rodziców okazane przy rejestracji i zakwaterowaniu w Kostomłotach
Zapraszamy
Małgorzata Waszkiewicz tel. 697 669 104, gosion@o2.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz