niedziela, 22 listopada 2015

Lublin - ogłoszenia parafialne 22.XI.2015

Sława Isusu Chrystu!


1) W najbliższą sobotę i niedzielę, tj. 28-29.XI.2015, obchodzić będziemy (przeniesione z 25  bm.) święto drugorzędnego Patrona naszej Parafii - św. Jozafata, Arcybiskupa Połockiego i Męczennika ( + 1623).

Troparion i kondakion święta w przekładzie śp. o. archim. Romana Piętki MIC:

TROPARION o Jozafacie, ton 4.
(wersja ukraińska)
Pochodnią jasną jesteś, biskupie męczenniku Jozafacie,* bo jak dobry pasterz życie swoje oddałeś za owce,* stając się ofiarą za święte pojednanie.* Ty wszedłeś do Świętego Świętych, przebywając z aniołami,* dlatego prosimy cię, wielki męczenniku:* módl się do głowy pasterzy Chrystusa,* żeby On zaliczył nas do stojących po prawej stronie,* i zbawił nasze dusze.

KONDAKION o Jozafacie, ton 4.
(wersja ukraińska)
Iskrą ognia od ukrzyżowanego Chrystusa w dzieciństwie rozjaśniony,* w życiu zakonnym stałeś się podobnym do aniołów* i pobożnie żyłeś jako biskup,* otwarcie głosząc jedność Kościoła.* Męczeńską krwią ugasiłeś rozognione niezgodą serca* i otrzymałeś koronę od Chrystusa.* Dlatego wspomnij na nas, wołających do ciebie:* Witaj, niewzruszona kolumno jedności.


Program uroczystości przedstawia się następująco:


28.XI.2015 (sobota) 18.00 Wielkie Nieszpory z Litią

29.XI.2015 (niedziela) 10.00 Pontyfikalna Boska Liturgia św. Jana Chryzostoma

Liturgii niedzielnej przewodniczyć będzie JE Arcybiskup-Nominat Eugeniusz Popowicz, który w trakcie Służby Bożej udzieli święceń diakonatu kandydatowi do kapłaństwa z Białoruskiego Kościoła Greckokatolickiego. W koncelebrze weźmie udział również Wizytator Apostolski dla grekokatolików na Białorusi, o. archim. Sergiusz Jan Gajek MIC.


2) Zgodnie z przyjętym zwyczajem, w ostatnią sobotę listopada wspominamy modlitewnie ofiary Wielkiego Głodu (ukr. Hołodomor) z lat 1932-33. Panachyda za ofiary Głodu celebrowana będzie w sobotę 28 bm. przed lub po Nieszporach.

3) Na tacę i do skrzynki świeczkowej zebrano dziś łącznie 222 zł. 65 gr. "Bilans gotówkowy" wynosi zatem obecnie minus 786 zł. 70 gr.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz